X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
MENU

Genel Bilgi

Eklenme Tarihi : 11.02.2019

Lokman Hekim Üniversitesi akademik faaliyetlerine 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlamıştır.  Üniversitemiz, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 5 Fakülte’de 11 lisans ve 1 Yüksekokul’da  11 önlisans programında 2377 öğrenci ile eğitim – öğretime devam etmektedir. Ayrıca Sağlık Bilimleri Enstitümüz’de  22 Tezli Yüksek Lisans 2 Tesiz Yüksek Lisans ve 9 Doktora  programı ile eğitimleri devam etmektedir. Üniversitemizin Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde 16 adet Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Üniversitemiz ilk mezunlarını 12 Ağustos 2020 tarihinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan İlk ve Acil Yardım Teknikerliği ve Anestezi Teknikerliği Programlarında vermiştir.

Üniversitemiz, sağlık eğitiminde öncü ve araştırma-geliştirme odaklı kurum kültürüne sahip bir üniversite olarak; dünyanın her yerinde potansiyellerini gerçekleştirebilecek yetkinliğe sahip, çağın bilgi ve teknolojilerine hakim, bilimsel bilgi ışığında üreten, yerel, bölgesel ve ulusal ekonomiye katkı amaçlı girişimlerde bulunan, sağlıklı yaşamı bireysel ve toplumsal düzeyde ele alıp geliştiren ve etik değerlere bağlı bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

Lokman Hekim Sağlık Grubu’nun sağlık hizmetleri sunumundaki çeyrek asra yaklaşan deneyimi, güçlü ve multidisipliner akademik kadromuz ve Vakıf üniversiteleri arasında üniversite hastanesi bulunan sayılı üniversitelerden biri olmamız öğrencilerimize zengin uygulama, araştırma ve staj yapma şansı vermekte ve eğitimimizin en güçlü yanlarından birisini oluşturmaktadır.

Üniversite yerleşkemiz Türkiye’nin kalbi başkent Ankara’da yer almaktadır.