• TR | EN
 • Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin avantajları nelerdir?

  Üniversitemiz sağlık temalı bir üniversite oluğu için sağlık ve spor alanında yenilikçi bir fakülte olma özelliğini taşımaktadır. Fakültemiz, güçlü ve köklü akademik kadrosuyla ve sporun paydaşları olan kurum/kuruluşlarla etkili iletişim avantajlarına sahiptir.

  Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi yeterli akademik kadroya sahip midir?

  Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu spor bilimleri ve ilgili alanlarındaki deneyimli öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Fakültemiz, köklü devlet üniversitelerinde uzun süre dekanlık görevini yapmış ve Spor Bilimleri Fakülteleri Yönetim kadrolarında görev almış olan öğretim üyelerinden oluşmaktadır.  Ayrıca; Gençlik Spor Bakanlığı bünyesindeki antrenörler, meslek örgütleri ve farklı alanlarda fiilen görev yapmakta olan güçlü bir Misafir Öğretim Elemanı kadrosuna da sahiptir.

  Mevcut akademik kadromuz ülkemizdeki ve dünyadaki spor bilimleri eğitiminin tüm yönlerine detaylarıyla hakim olan, eğitimde kalite güvencesi kavramına önem veren ve eğitim kalitesinin iyileştirilmesi için uzun yıllardır çaba gösteren deneyimli bir kadrodur. Bu güçlü akademik kadro bilgi ve donanımlarını spor bilimleri öğrencilerin etkili bir şekilde aktarmaktadır.

  Spor Bilimleri Fakültesine girebilmek için neler gereklidir?

  Spor Bilimleri Fakültesini tercih edebilmeniz için zorunluluklar yoktur fakat orta öğretim başarı puanınız, üniversite sınavlarından alacağınız ve fakültemiz tarafından yapılan özel yetenek sınavından alacağınız puanlar okula girebilmeniz için önemlidir.

  Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı nasıl olur?

  Fakültemizin her yıl olarak güncellediği parkur özel yetenek sınavı vardır. Bu parkurda temel becerileri ölçen küçük testlerden oluşmaktadır. Özel Yetenek Sınav Kılavuzumuzu görmek için web sitemizi ziyarete edebilirsiniz.

  Milli sporcular özel yetenek sınavına girebilirler mi?

  Millik belgelerine göre milli sporcularımız her yıl belirlenen kontenjanlar doğrulusunda sınavsız kayıt hakkına sahiptirler. Fakat aday özel yetenek sınavına girmek isterse millilik kontenjanından yararlanamaz (Ayrıca özel yetenek kılavuzumuzu inceleyiniz.)

  Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olmam durumunda profesyonel sporcu yaşamımı eğitimimle birlikte sürdürebilecek miyim?

  Spor Bilimleri Fakültemiz profesyonel sporcu öğrencilerine aktif spor yaşamını sürdürebilmesi için gereken özel programlarda eğitimler vermektedir.

  Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci değişim programlarına sahip midir?

  Fakültemiz; Erasmus+, Mevlana, Farabi gibi öğrenci değişim programlarına akredite olmuş bir kurumdur. Aynı zamanda yurtiçi ve yurt dışı staj olanaklarında öğrencilerine sağlamaktadır.

  Login Lokman Hekim Online
  Whatsapp destek
  Aday Öğrenci

  Sizinle iletişime geçebilmemiz ve detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

  Aday Öğrenci