X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

İNGİLİZCE UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİ HK.

Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2020

Sevgili Lisans Öğrencilerimiz,

Pazartesi günü 12 Ekim 2020 itibariyle İngilizce dersleriniz dijital ortamda çevrimiçi (eş zamanlı) olarak KEYPS üzerinden anlatılacaktır. Tüm üniteler için ders notlarınız ve haftalık ders içeriği KEYPS üzerinden paylaşılacaktır.

Bu bağlamda:

1- Tüm öğrencilerimizin çevrimiçi (eş zamanlı) derslere devam etmeleri zorunludur. Öğrencilerin derse devamları her dersin başlangıcında ve sonunda ilgili öğretim elemanı tarafından dijital ortamda kayıt altına alınacak ve bu kayıtlar yoklama olarak kabul edilecektir.

2- Teknik nedenlerle derse katılamayan öğrencilerin mazeretlerini dilekçe ile Dekanlığa/Müdürlüğe bildirmeleri gereklidir. 

3- Fakülte/Meslek Yüksek Okulu Yönetim kurullarında mazeretin geçerliliğinin kabul edilmesi durumunda öğrenci katılamadığı derse devamsız olarak kaydedilmeyecektir.  

4- Çevrimiçi (eş zamanlı) dersler tamamlandıktan sonra öğretim üyesine ait canlı ders kayıtlarına sistemden sadece 1 hafta süre ile erişim mümkün olacaktır. 

5- Çevrimiçi ders kayıtları, ara ve genel sınavlardan 1 hafta önce öğrencilerin erişimine yeniden açılacaktır.

Kaynak kullanımı, ödevler, haftalık quizler ve sınavlarınız ise Pearson MyEnglishLab sistemi üzerinden olacaktır.

Pearson sistemine giriş ve kayıt için, Üniversitemiz ana web sayfasında, sol üst köşede bulunan “Hızlı Erişim” butonuna tıkladıktan sonra “PEARSON” kutusuna tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. MyEnglishLab öğrenci kayıt ve öğrenci kullanım kılavuzlarını ekte bulabilirsiniz.

Kayıt olmak konusundaki kılavuz için lütfen tıklayınız.

https://www.lokmanhekim.edu.tr/wp-content/uploads/2019/08/MyEnglishLab-O%CC%88g%CC%86renci-Kay%C4%B1t-K%C4%B1lavuzu.pdf

Kullanım hakkındaki kılavuz için lütfen tıklayınız.

https://www.lokmanhekim.edu.tr/wp-content/uploads/2019/08/MyEnglishLab-O%CC%88g%CC%86renci-Kullan%C4%B1m-K%C4%B1lavuzu.pdf 

Pearson Öğrenci Eğitim Videosu için lütfen tıklayınız. 

https://www.youtube.com/watch?v=QcnvZ8QNDpA

Düzenli bir şekilde hocalarımızın gönderdikleri ödevleri ve quizleri size belirtilen zaman içerisinde yapmanız gerekmektedir. Belirtilen süreçten daha sonra yapılan ödevler değerlendirmeye dahil edilmeyecektir.

MyEnglishLab panelinden hocamızın gönderdiği ödevler ve quizleri görebilmeniz için kitaplarınızı alıp Pearson hesabı açtıktan sonra her bölüm öğrencilerine her seviye için ayrı COURSE ID verilecektir.

Ara sınav ve Final sınavların %15’i yapacağınız bu ödevlerden ve quizlerden değerlendirilecektir.

Sağlıklı günler dileriz.

Sevgilerimizle,

Dr. Öğr. Üyesi Gohar Seyedi

Yabancı Diller Koordinatörü