X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM II UZAKTAN EĞİTİM HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2020

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ HAKKINDA DÖNEM II ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE…

 

Sevgili Dönem II Öğrencilerimiz,

Küresel Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile üniversitemizde eğitim ve öğretim sürelerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, teorik derslerin 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren KEYPS üzerinden uzaktan eğitim uygulaması ile yürütülmesine karar verilmiştir.

Dönem II’de yer alan derslerimizin yürütülmesi ile ilgili açıklamalar aşağıda sunulmuştur.

  1. “Sindirim Sistemi ve Metabolizma” ders kurulu içerisinde yer alan teorik derslerimiz, sesli kayıt içeren ders sunumları şeklinde KEYPS’e yüklenecektir. Bu şekilde teorik derslerimizin eş zamanlı olmayan (asenkron) uzaktan eğitim (offline) olarak yürütülmesi sağlanacaktır.
  2. “Sindirim Sistemi ve Metabolizma” ders kurulu içerisinde yer alan pratik derslerimizden sadece Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı’nın yürüttüğü pratik dersler mevcut sistem ile online olarak yürütülecek, gerekli bilgilendirmeler KEYPS üzerinden yapılacaktır. Diğer ana bilim dallarının yürüttüğü pratik dersler ise ileri bir tarihe ertelenmiştir.
  3. “Sindirim Sistemi ve Metabolizma” ders kurulu içerisinde 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren ders kurulu sonuna kadar yer alması gereken dersler, 25 Mart 2020 Çarşamba günü itibariyla sırası ile KEYPS’ e yüklenecektir.
  4. İngilizcedersi eğitimlerinin Pearson ile uzaktan devam ettirilmesine karar verilmiştir. Bu dersin yürütülebilmesi için yapmanız gerekenleri içeren kılavuza ulaşabilmek için linki tıklayınız.
  5. Ders Kurulu Sınavı ve ara sınavlara ilişkin bilgilendirme ise daha sonra yapılacaktır.

Bu süreçte sizlerden beklentimiz evlerinizden ayrılmamanız, temizliğinize dikkat etmeniz ve derslerinizi KEYPS üzerinden takip ederek çalışmanızdır. Yeni gelişmelerin olması durumunda sizlere e-posta ile bilgi verilecektir. Ayrıca, üniversitemiz web sayfasındaki bilgilendirmeleri de takip etmeniz beklenmektedir.

Sağlıklı günler diliyorum.

Prof. Dr. Metin Yıldırımkaya

LHÜ Tıp Fakültesi Dekanı

Sizi Arayalım