• TR | EN
 • Lokman Hekim Üniversitesi Hayat Veren Eller Topluluğu 2019-2020 Akademik Eğitim Yılı içerisinde kurulmuştur ve üniversitemizin ilk mesleki topluluğudur. Hayat Veren Eller Topluluğu olarak üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğrencilerini bir arada toplamayı ve akademik hayatları boyunca sosyal ve kültürel açıdan aktif olmalarını sağlamayı amaçlamaktayız. Üniversitemizin değerli hocalarının yanı sıra ebelik alanında tanınmış uzmanları, kadın doğum hemşireleri, kadın doğum uzmanları ve gebe, anne danışmanları ile iç içe seminerler düzenlemekte ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. 2021-2022 Akademik Eğitim Yılı içerisinde düzenlemeyi planladığımız geziler, seminerler, eğitimler, farkındalıklarımızla sosyalleşmeye ve bir arada kalmaya devam ediyoruz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bizlere lhu.hvet@lhu.edu.tr mail adresimizden veya @hayatvereneller_  Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.  

  Topluluğun Amacı; Topluluk üyelerinin:

  a) Milli ve Manevi değerlerimiz doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişmelerine yardımcı olmak,

  b) Beden ve ruh sağlıklarını korumak,

  c) Araştırmacı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,

  d) Topluluk olanakları çerçevesinde fırsatlar sağlayarak dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılamak genel amaçtır.

  e) Ebelik mesleği ile ilgili farkındalığı artırmak,

  f) Üniversitemiz ebelik bölümünün tanınırlığını artırmak,

  g) Ebelik bölümü öğrencilerini ortak bir çatı altında toplamak,

  h) Öğretim üyeleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve bölüm mezunları arasındaki iletişimi geliştirmek ve güçlendirmek,

  ı) Ebelik ile ilgili film gösterimi, kitap ve kariyer günleri düzenlemek,

  i)Lokman Hekim Üniversitesi öğrencilerinin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak ve bu bağlamda eğitici ve sosyal etkinlikler organize etmeyi amaçlar.

  Login Lokman Hekim Online