X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Dekanın Mesajı

Eklenme Tarihi: 22.03.2019

Başkent Ankara’da kurulan “ilk Vakıf Eczacılık Fakültemiz” değişimi kendileri planlayan ve uygulayan geleceğin eczacılarını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültemize adım attığınız ilk günden itibaren güçlü ve deneyimli akademik kadromuzun farkını yakından hissedeceğinizi sizlere bildirmek istiyorum. Türkiye’de eczacılıkla ilgili “ilkleri” başarmış olan bu akademik kadro ile Türkiye’deki eczacılık eğitiminde değişimi gerçekleştireceğimizi içinde yaşayarak göreceksiniz. 5 yıllık eğitiminiz sonrasında eczacılık mesleğini hem ulusal, hem de uluslararası platformlarda en iyi şekilde uygulayabilecek bilgi ve beceri düzeyine sahip, yaşam boyu öğrenme felsefesini benimsemiş eczacılar olarak sağlık meslek mensupları arasında en önde yerinizi alacaksınız. Aldığınız güncel eczacılık eğitiminiz ile “Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi  mezunu” olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

Değerli Eczacı adayı arkadaşlarım,

Filozof Herakleitos’un “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” ifadesini çok önemsiyoruz. Türkiye’de ve dünyada Eczacılık eğitiminde klasik eğitim modellerini değiştirmek için hazırlandık. Sizde bu değişimin bir parçası olmak ve 21. yüzyılın ilaç ve eczacılık hizmetlerinin gelişiminin içinde bulunmak istemez misiniz?  Başkent’de hem bir eczacılık fakültesi öğrencisi olurken, hem Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin güçlü alt yapıya sahip laboratuvarlarında “öğrenci asistanlığı yapan”, hem Lokman Hekim Üniversite’nin hastanelerinde “klinik eczacılık ve hastane eczacılığı uygulamalarına katılan”, Ankara’mızdaki güçlü endüstri işbirlikleri ile “uygulamalı eğitimlerini endüstride yapan”, Lokman Hekim Üniversitesi bünyesinde kurulacak Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinde “fitofarmasi uygulamalarını yapan”, bünyesindeki Mesleki Beceri ve İletişim Laboratuvarı ile uygulamalı farmasötik bakım eğitimi alarak “serbest eczacılık uygulamalarını en iyi şekilde yapan” bir Eczacılık Fakültesi’nde “değişimin bir parçası olmaya” sizleri davet ediyoruz.

Üniversitemize adını veren Lokman Hekim’in “Ölümsüzlük iksirinin formülünü” bulduğu rivayet edilmektedir. Esasında ölümsüzlüğün bizlerin içinde olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu dünyadan hepimiz ebediyete intikal ettiğimizde ölümsüzlük esas olarak bu dünyada geride bıraktıklarımız değil midir? O zaman gelin Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde geleceğin eczacılarını yetiştiren eczacılık eğitimi ile hem Ülkemizin hem de dünyamızda ilaç ve eczacılığın geleceğine sizler yön verin ve “Ölümsüzlüğü” sizler başarın.

Sizleri Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültemiz’de görebilmekten büyük mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL

Dekan